FilmCentrum
Sunset Blvd.
Alternatief: | Sunset Boulevard |
Jaar: | 1950 |
Regie: |
Billy Wilder
|
Cast: |
William Holden
Gloria Swanson
Erich von Stroheim
|
Genre: | Drama / film-noir |
Lengte: | 110 minuten |
Première: | 13 november 2014 (re-release) |
IMDb: | 8.4 (221.829 stemmen) |
IMDb Top 250: | #59 |
Empire 500: | #63 |
Kijkwijzer: |
![]() |
Voormalige stille-filmster Norma Desmond leeft sinds de komst van de geluidsfilm teruggetrokken met haar butler Max von Mayerling, tevens haar vroegere regisseur en echtgenoot. De jonge scenarioschrijver Joe Gillis belooft de eenzame Desmond een comeback, maar is in werkelijkheid alleen in haar fortuin geïnteresseerd. |
Trailer
Reacties (2)
Film over film. Interessant gegeven waar Billy Wilder al in 1950 een prachtige prent mee inblikte. Venijnig commentaar op het oude Hollywood, verpakt als gothische film-noir.
Stomme film-actrice Norma Desmond is inmiddels vergane glorie en geloofd nog altijd dat ze in de spotlights staat.
Sterk geschreven personage gespeeld door een oudgediende uit de stomme film; Gloria Swanson. Slimme casting. Zij speelt de griezelige Desmond over-the-top; grote ogen en theatrale poses. Alles wat je deed om te communiceren in films zonder geluid. Ook von Stroheim is perfect gecast als Desmond's stoïcijnse butler Max. Waarom dit goede casting is valt niet uit te leggen zonder een deel van het plot te verraden. (Check von Stroheim's IMDB-pagina na je kijkbeurt)
Leuk is dat de film een blik geeft in de keuken van de Paramount Studio's in de jaren '50. Regisseur Cecil B. DeMille passeert de revue en ook Buster Keaton is te spotten. Evenals de toenmalige sets, kantoren, studio's en entrée-poort. Leuk voor de cinefielen. Ook leuk is dat wij als kijker zelfs even meedoen in de slotscene...
Quotes als "I AM big. It's the pictures that got small" en ""Alright Mr. DeMille, I'm ready for my close-up" waren in deze film voor 't eerst te horen.
Sterke cinema over cinema...
Nog altijd een prachtig stuk cinema, waarin Hollywood zelf centraal staat en op de hak wordt genomen. De gevolgen zijn hier wellicht wat extreem, maar de problemen waar acteurs en actrices uit de tijd van de stomme films mee te maken kregen met de introductie van geluid zijn uiterst realistisch.
Naast het interessante verhaal zelf zijn de teksten en het acteerwerk zeer de moeite waard. Dit script bevat zoveel sterke en inmiddels beroemde oneliners dat het alleen al daarom niet vergeten mag worden.
Reageren
Je kan enkel reageren als je ingelogd bent.
Updates
- 01/06 Premières week 22
- 31/05 Bioscoop top 10 week 22
- 29/05 Cartoon: Spider-Man: Across the Spider-Verse
- 24/05 Premières week 21
- 24/05 Bioscoop top 10 week 21
- 22/05 Cartoon: The Little Mermaid
- 17/05 Premières week 20
- 17/05 Bioscoop top 10 week 20
Reacties
- 29/05 STILL: A Michael J. Fox Movie
- 28/05 Guardians of the Galaxy Vol. 3
- 24/05 Beau Is Afraid
- 09/05 Driving Madeleine
- 09/05 Guardians of the Galaxy Vol. 3
- 28/04 Goodbye Stranger
- 28/04 The Super Mario Bros. Movie
- 25/04 John Wick: Chapter 4
Forum
- 31/12 FilmCentrum iOS app
- 13/02 Raad de Quote
- 01/10 Boardwalk Empire
- 01/10 Breaking Bad.
- 08/08 Raad de screenshot
- 26/05 Arrested Development
- 27/02 Upgrade
- 23/02 Homeland